Windows IoT w Dell 5070
Windows IoT w Dell 5070

Przeznaczony do Digital Signage

Komputer Dell Wyse 5070 ma zainstalowaną specjalną wersję systemu Windows 10 IoT Enterprise. System przeznaczony jest między innymi do zastosowań Digital Signage. Wybór takiego systemu zapewnia bardziej niezawodną pracę urządzeń, których podstawowym celem jest wyświetlanie treści. Użytkownik nie będzie zaskoczony wyskakującymi oknami lub przedłużającymi się aktualizacjami jak w przypadku standardowych wersji systemu Windows.

Domyślne ustawienia

Komputer skonfigurowany jest w trybie uruchomienia jako tzw. Kiosk z automatycznym uruchomieniem aplikacji Pictor Player. Konfiguracja ustawiona jest w programie Wyse Easy Setup.

 • Wystarczy włączyć komputer, aby prezentacja Pictor została uruchomiona.
 • Nieuprawnieni użytkownicy nie są w stanie administrować komputerem.

Na komputerze skonfigurowane są dwa konta użytkowników:

 • Admin (bez hasła) – konto administracyjne. Z jego poziomu zmieniasz ustawienia systemu i komputera (np. połączenie z Wifi).
 • Pictor (hasło: pictor) – konto automatycznie uruchamiane po włączeniu komputera. Na tym koncie automatycznie włącza się program Pictor Player. Konto musi mieć hasło, aby działało automatyczne logowanie.

Uwaga! Domyślnie użytkownik Admin nie ma przypisanego hasła. Należy zalogować się jako użytkownik Admin i zmienić hasło w Ustawienia -> Konta -> Opcja logowania.

Administracja komputerem

Jeżeli chcesz wejść w zmianę ustawień systemu musisz zalogować się na konto Admin. W tym celu:

 1. Zminimalizuj i zamknij program Pictor Player (klikając ESC oraz zamknij go klikając krzyżyk w prawym górnym rogu okna programu).
 2. Naciśnij kombinację klawiszy ALT+CTRL+DEL.
 3. Wybierz opcję Wyloguj.
 4. Zaloguj wybierając użytkownika Admin (domyślnie bez hasła).
 5. Otworzy się znany interfejs systemu Windows (drobne różnice wynikają z wersji systemu).
 6. Wprowadź wymagane zmiany.
 7. Wyloguj użytkownika Admin.
 8. Zaloguj się ponownie jako użytkownik Pictor (hasło domyślne: pictor).

Program Wyse Easy Setup

Program służy do konfiguracji interfejsu i funkcji dostępnych po zalogowaniu się użytkownika Pictor. W sekcji aplikacje wybrana jest jedyna aplikacja jaką może uruchomić ten użytkownik, czyli Pictor Player z opcją automatycznego uruchomienia po zalogowaniu.

Uwaga! Konto Pictor domyślnie nie jest administratorem systemu. Dlatego po zalogowaniu się na to konto pokazywana jest jedynie uproszczona konsola.

Display Kiosk Mode – opcja ustawia sposób wyświetlania ekranu dla użytkowników w trybie Kiosku. Powinna pozostać zaznaczona.

Program Thin Client Application

Aplikacja służy do szybkiego dostępu do wybranych funkcji administracyjnych. Najważniejszym ustawieniem w tej aplikacji jest wybór konta Pictor do automatycznego logowania po starcie systemu.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl