Tablica informacyjna w urzędzie
Tablica informacyjna w urzędzie

Cyfrowe tablice informacyjne

Wygoda elektronicznych tablic informacyjnych sprawia, że coraz więcej urzędów korzysta z takiego rozwiązania.

Dlaczego odtwarzacze Pictor wybierane są przez coraz więcej urzędów? Na podstawie rozmów z naszymi klientami wyróżniliśmy kilka cech naszego systemu, które zdecydowały o wyborze systemu Pictor.

Zdalne zarządzanie z wielu komputerów

Ważne jest, aby ogłoszenia mogły być wprowadzane przez urzędników z różnych działów wprost z ich komputerów. W zależności od konfiguracji mogą one zajmować różne regiony ekranu. Każdy odtwarzacz Pictor może być zarządzany z dowolnej ilości stanowisk beż żadnych dodatkowych kosztów.

Podgląd ekranu

To ważna kwestia, aby po wprowadzeniu informacji można było zobaczyć jak jest ona wyświetlana na telewizorze. Dzięki podglądowi na żywo ekranu odtwarzacza z programu Pictor Manager, a nawet z aplikacji Android nie trzeba podchodzić pod telewizor. Aspekt ten jest również ważny dla działu informatyki.

Szybkie wprowadzanie nowych ogłoszeń

To jest kluczowa cecha wymagana przez urzędy. Bezpośrednio z programu Pictor Manager można wprowadzić ogłoszenie podając jego tytuł i treść. Całą resztą zajmie się odtwarzacz. Ponadto można od razu wybrać czas do kiedy ogłoszenie będzie aktywne.

Dokumenty

Coraz częściej zdarza się, że na telewizorach w urzędzie wyświetlane są różnego rodzaju dokumenty. W systemie Pictor można dodać zarówno dokumenty pdf, jak i pliki programu Word (doc, docx).

Harmonogramy - godziny pracy

Istotnym jest, aby można było pokazać oraz łatwo zmieniać wyswietlanie godzin pracy urzędu. W systemie Pictor jest do tego specjalny rodzaj slajdu. Wprowadzamy na nim, jak w tabeli Excela, dowolną ilość wierszy i kolumn z godzinami pracy. Pictor sam zajmie się odpowiednim skalowaniem czcionek, aby wszystko zmieściło się na ekranie.

Jakość powietrza

Świadomość ludzi odnośnie zanieczyszczenia powietrza jest coraz większa. Dlatego pokazanie stanu powietrza z najbliższej stacji pomiarowej cieszy się coraz większym zainteresowaniem odbiorców. I to nie tylko petentów, ale również samych urzędników.

Imieniny

To juz tylko dodatek, ale mile widziany w urzędach. Niejednokrotnie przypomniał o imieninach współpracowników.

Wiadomości w paskach informacyjnych

Informacje z lokalnych portali publikowane w formie kanałów RSS mogą pokazywać wiadomości i inne lokalne informacje w formie przewijanych pasków lub podmienianych tekstów na dole i górze ekranu.

Konfiguracja praw użytkowników

Każdy użytkownik może mieć dostęp tylko do wybranych rodzajów treści na wybranych regionach ekranu. Celem podstawowym ograniczen praw jest zabezpieczenie przed przypadkową zmianą treści.

Podsumowanie

To tylko część wykorzystywanych  urzędach funkcjonalności systemu Pictor. Należy pamiętać, że dostępne są również wszystkie pozostałe rodzaje slajdów.  W tym zdjęcia, filmy, prognozy pogody, a nawet muzyka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl